Obdržali ste pozvánku na video-pohovor?

Blahoželáme!

Aby sa z online pohovoru nestala len nepríjemná skúsenosť, spísali sme pre vás zopár jednoduchých tipov, s ktorými úspešne zvládnete každý online videohovor.

Videohovor má svoje výhody a to nielen pre momentálnu situáciu spojenú s COVID 19 , ale aj v bežnom živote. Pracovné videohovory dokážu nahradiť osobnú schôdzku. Videohovor môžete zrealizovať v pohodlí vášho domova a nemusíte nikam cestovať, čím si ušetríte náklady potrebné na cestovanie ako aj váš čas, ktorý by ste inak trávili cestovaním. Zrealizovanie videohovoru je veľmi jednoduché a môžete ho zahájiť kdekoľvek a kedykoľvek.

Ako na to? Jednoducho!

K realizácii videohovoru môžete využiť rôzne zariadenia, dokonca vám postačí aj váš smartfón. Zariadenie, s ktorým chcete previesť videohovor musí disponovať zabudovaným mikrofónom a kamerou. Na internete nájdete celú radu aplikácií, ktoré umožňujú videohovor. Medzi tie najznámejšie patrí aplikácia ,,Skype alebo aj WhatsApp”. Stiahnuť si ich môžete bezplatne, prostredníctvom AppStore alebo Google play. Videohovor prebieha ,,LIVE’’ čiže naživo a tento hovor sa nikde nezaznamenáva.

Ako absolvovať úspešný videohovor bez zbytočných komplikácií?

  1. Skontrolujte si pripojenie k internetu. Ubezpečte sa, že máte kvalitné stabilné pripojenie na internet.
  2. Ak sa rozhodnete váš videohovor absolvovať prostredníctvom telefónu, stiahnite si potrebnú aplikáciu.
  3. Overte si, že kamera a mikrofón vo vašom zariadení sú zapnuté, aplikácia si bude pýtať povolenie prístupu ku kamere a mikrofónu.
  4. Pred samotným videohovorom skontrolujte, či všetko funguje. Kontrolu vykonajte v dostatočnom predstihu, aby ste sa vyhli nečakaným problémom a aby ste váš pohovor nezmeškali.
  5. Hovor realizujte na pokojnom, nerušenom a dobre osvetlenom mieste .
  6. Odporúčame vám byť v miestnosti, kde viete kontrolovať okolité zvuky. Artikulujte tak, aby vám bolo dobre rozumieť. Vyhraďte si dostatok času.  Odporúčame vám, aby ste si vyhradili približne 30 až 45 minút .
  7. Váš telefón – kameru by ste mali mať vhodne umiestnenú, aby vás z opačnej strany bolo dobre vidieť. Kamera by mala zachytávať väčšiu časť hornej polovice tela.
  8. Počas videopohovoru sa správajte rovnako, ako keby ste boli na osobnom stretnutí. Keď rozprávate, pozerajte sa do kamery, obmedzte rušivé podnety ako napríklad zvuk prichádzajúcich správ či hovorov na vašom mobilnom zariadení.

Zopár rád na záver:

  • Aby ste z videopohovoru vyťažili čo najviac, odporúčame vám si vopred pripraviť zoznam otázok, ktoré vás zaujímajú.
  • Pozor na vystupovanie! Správajte sa prirodzene a spontánne, dýchajte pokojne a nepodajte sa nervozite! V duchu si povedzte, že na to jednoducho máte!
  • Ak sa vám vyskytnú technické ťažkosti, včas kontaktujte personálne oddelenie s ktorým máte dohodnutý termín pohovoru.
  • Ak by vám náhodou do vášho termínu prišlo niečo nečakané, oboznámte s tým personalistu, prípadne včas požiadajte o nový termín pohovoru.
  • Dbajte na dochvíľnosť! Malé meškanie vždy oznámte telefonicky. Nie nadarmo sa hovorí, že dochvíľnosť je výsada kráľov 🙂

Pri vašom pohovore vám želáme veľa šťastia!