Práca v zahraničí Rakúsko

Ak chcete pracovať ako zdravotná sestra alebo ako zdravotnícky asistent v Rakúsku zamestnávatelia od vás budú vyžadovať nostrifikáciu vášho vzdelania v Rakúsku. Platí to pre zdravotnícky personál, ktorý chce vykonávať legálnu prácu v nemocniciach ako aj v domovoch dôchodcov. Ďalšou podmienkou pre prijatie do zamestnania je registrácia do komory zdravotníckych povolaní v Rakúsku. Bez týchto záležitostí nie je možné vykonávať prácu v rakúskom zdravotníctve.

Vzdelávanie v oblasti zdravotníctva je v jednotlivých krajinách založené na rôznych vzdelávacích systémoch a konceptoch. Ak nie je vaše vzdelanie z hľadiska obsahu a rozsahu rovnocenné rakúskemu vzdelaniu, na uplatnenie sa v Rakúsku budete musieť absolvovať doplnkové školenie. Vzdelanie získané na Slovensku alebo v Česku musí byť rovnocenné v teoretickej ako aj v praktickej výučbe tomu rakúskemu. Tieto študijné záležitosti preveruje a vybavuje spolkové ministerstvo sociálnych vecí a zdravotníctva vo Viedni. Pri vybavovaní potrebných záležitostí sme vám nápomocní, radi vám poradíme alebo to dokonca za vás vybavíme!

Nenašiel si to, čo hľadáš?

Ak si v našej ponuke nenašiel pozíciu, ktorá zodpovedá tvojej odbornosti alebo tvojim predstavám, kontaktuj nás krátkym sprievodným textom prostredníctvom formulára, prilož tvoj životopis v nemeckom jazyku a my ťa budeme v krátkej dobe spätne kontaktovať.

Ku každému klientovi pristupujeme individuálne. Na základe poskytnutých informácií sa vždy snažíme o najvhodnejšie riešenie podľa najdostupnejších možností v uvedenej oblasti, či už z hľadiska odbornosti, lokality alebo osobných preferencií. Spolu s našimi partnermi sa snažíme každému klientovi zabezpečiť pracovné miesto podľa jeho predstáv a maximálne dostupných možností.

Kontaktovať