Pôrodná asistentka

Ste pôrodná asistentka a hľadáte si prácu v zahraničí? Pozrite si naše aktuálne pracovné ponuky! Ponúkame zaujímavé pracovné príležitosti s dlhodobým uplatnením a možnosťou profesionálne rásť. Pomôžeme vám nie len s nájdením vhodného pracovného miesta, ale pripravíme vás na pohovor so zamestnávateľom a v prípade potreby vám budeme asistovať pri uznaní vášho vzdelania v zahraničí.

Pri hľadaní práce zohľadníme vaše preferencie, platové ohodnotenie i preferovanú lokalitu. Naše služby sú pre vás úplne zadarmo! Tak prečo ich nevyužiť? Či už hľadáte lepšiu príležitosť, novú výzvu alebo možnosť kariérne sa ďalej posunúť spolu s nami vám to pôjde omnoho ľahšie!

Povolanie pôrodnej asistentky je v nemecky hovoriacich krajinách označované pojmom ,,Hebamme”. Kedže povolanie pôrodnej asistentky spadá pod regulované povolania, je potrebné vedieť, že pred výkonom práce pôrodnej asistentky v Rakúsku alebo v Nemecku budete musieť požiadať o uznanie vašej odbornej kvalifikácie. Žiadosť o uznanie vzdelania v danej krajine je teda vhodné podať ešte predtým, ako si začnete hľadať prácu.

Aj napriek zjednotenému vzdelávaniu pôrodných asistentiek v štátoch Európskej únie platia v jednotlivých krajinách odlišné podmienky. Napríklad v Nemecku od vás budú vyžadovať znalosť nemeckého jazyka na úrovni B2. V Rakúsku zasa vyžadujú certifikát z nemeckého jazyka na úrovni C1. Uznanie vzdelania v Rakúsku vybavuje Österreichisches Hebammengremium, alebo po slovensky ,,rakúsky výbor pôrodných asistentiek”. Pôrodné asistentky sú povinné sa po nostrifikácii vzdelania v Rakúsku zaregistrovať do komory pôrodných asistentiek. V Nemecku je členstvo v združení pôrodných asistentiek dobrovoľné.

Okrem pracovných ponúk a poradenstva ohľadom uznania vzdelania a registrácie do komory pôrodných asistentiek vám zabezpečíme ubytovanie, poradíme vo veci poistenia, založenia bankového účtu a iných záležitostí. Ak vás niektorá z vašich pracovných ponúk oslovila pošlite nám váš životopis na našu emailovú adresu alebo nás kontaktujte priamo telefonicky. Naštartujte svoju kariéru s nami, veď s nami to má budúcnosť!