Milí naši zdravotníci!

V tomto blogu sme pre vás spísali odpovede na 10 najčastejších otázok, s ktorými sa stretávame pri spoločných rozhovoroch. Veríme, že vám pomôžu pri rozhodovaní a posunú vás v ceste za vašou budúcou kariérou v zahraničí. 

1. Kde a v ktorých zariadeniach ponúkate prácu?

Pracovné ponuky máme rôzne, ponúkame prácu pre lekárov, zdravotné sestry a zdravotníckych asistentov v rôznych nemocniciach, domovoch dôchodcov a v rehabilitačných centrách. Naše pracovné ponuky pravidelne aktualizujeme. Aktuálne pracovné miesta a informácie o výberových konaniach nájdete na našej webstránke v časti pracovné ponuky. Ak ste v našej ponuke nenašli to, čo hľadáte, neváhajte nás osloviť aj bez konkrétnej pracovnej ponuky. Ako neustále sa rozrastajúca spoločnosť ponúkame pracovné možnosti v rôznych oblastiach a lokalitách Rakúska a Nemecka.

2. Som zdravotná sestra / zdravotnícky asistent-ka a chcela by som vycestovať za prácou do Rakúska / Nemecka čo budem k tomu potrebovať? 

Zdravotnícke povolania podliehajú regulácií v oblasti získaného vzdelania. Pred plánovaným výkonom vášho povolania je potrebné požiadať o uznanie odbornej kvalifikácie v krajine, v ktorej plánujete pracovať. Jedná sa o uznanie vzdelania v zahraničí, v nemecky hovoriacich krajinách známe aj pod pojmom Anerkennung. V prípade potreby Vám radi poradíme a pomôžeme pri vybavovaní úradného vzdelania v Rakúsku a  Nemecku.

3. Ako prebieha proces vybavenia práce cez vás?

Najprv skontrolujeme dokumenty k vašej žiadosti a porozprávame sa s vami o vaších pracovných predstavách. Po objasnení si všetkých detailov pre vás vytvoríme individuálny kandidátsky profil, ktorý potom predstavíme spoločnosti podľa vášho výberu. Od spoločnosti zvyčajne dostaneme odpoveď do 48 hodín. Následne obdržíte pozvánku na pohovor a na osobné zoznámenie sa so zamestnávateľom. V prípade akýchkoľvek otázok sme vám vždy k dispozícii a počas celého procesu vás neustále podporujeme! Po pozitívnom pracovnom pohovore obdržíte pracovnú zmluvu na podpis.

4. Aké služby ponúkate?

Sprevádzame vás celým procesom, od vystavenia žiadosti, cez poradenstvo pri získaní potrebného potvrdenia o rovnosti vzdelania v jednotlivých krajinách až po vybavenie vášho vysnívaného zamestnania v zahraničí. Okrem toho optimalizujeme váš životopis a vyjednáme vám mzdu ako aj ostatné pracovné podmienky. Pracujeme diskrétne a sme na vašej strane. Dohodneme vám schôdzky s potenciálnymi zamestnávateľmi a pomôžeme vám komunikovať a realizovať vaše nápady a priania. V prípade potreby vás samozrejme podporíme aj pri všetkých ostatných otázkach týkajúcich sa každodenného života, bývania, otvorenia bankového účtu, škôlky atď.

5. Aké sú poplatky spojené so zamestnaním alebo spoluprácou s nami?

ŽIADNE! V spolupráci s nami vám nevznikajú žiadne sprostredkovateľské, administratívne, registračné, ani žiadne iné poplatky. 

6. Aký je rozdiel medzi sprostredkovaním práce a prácou cez leasingovú agentúru?

Odpoveď na túto otázku nájdete aj v tomto blogu. Ako naznačuje názov – v prípade sprostredkovania práce dochádza iba k „umiestneniu“. Kandidát je zamestnaný priamo v zariadení, kde pracuje. V prípade dočasnej práce alebo práce cez takzvanú leasingovú spoločnosť uchádzač dostane zmluvu o trvalom pracovnom pomere s agentúrou dočasného zamestnávania a pracuje v mene tejto agentúry.

7. Čo je to dočasná práca alebo práca cez leasingovú agentúru, vznikajú mi nejaké náklady pri práci cez takúto agentúru?

V rámci leasingovej práce sú zamestnanci flexibilne nasadzovaní na krátkodobé, strednodobé alebo dlhodobé pracovné výkony. Po dohode so zamestnávateľom je zmena pracoviska len na vyžiadanie. Máte rovnaké práva a povinnosti ako ostatní, kmeňoví zamestnanci. Ste krytý sociálnym poistením, dostávate dovolenkové a vianočné bonusy, platenú dovolenku a nepretržité vyplácanie miezd v prípade choroby. Okrem iného ako leasingový zamestnanec profitujete aj z rôznych iných výhod ako je napríklad ubytovanie či nadpriemerné finančné ohodnotenie. Pri spolupráci s lízingovými agentúrami vám nevznikajú žiadne náklady.

8. Budú moje priania zohľadnené?

Áno, pretože vaše potreby sú pre nás dôležité! Žiadame vás preto, aby ste k nám boli otvorení a úprimní. Pretože len tak vám dokážeme nájsť vhodnú pracovnú pozíciu.

9. Ako dlho budem čakať na sprostredkovanie práce?

Pre uchádzačov s pracovnými skúsenosťami, s dobrou znalosťou nemeckého jazyka a s uznaným vzdelaním v cieľovej krajine je doba sprostredkovania vhodnej pracovnej pozície spravidla 2 – 3 dni. Čakacia doba na prácu v značnej miere závisí od vašich skúseností, znalosti nemeckého jazyka a vašich požiadaviek. Nástúpiť do práce je možné ihneď alebo aj po dohode. Pracovnú zmluvu je možné taktiež uzavrieť aj 2-3 mesiace pred plánovaným nástupom do práce.

10. Aký je najlepší spôsob, ako vás požiadať o spoluprácu?

Máte niekoľko možností ako sa k nám prihlásiť. Buď nás kontaktujete telefonicky, vyplnením kontaktného formulára, ktorý nájdete pri konkrétnych pracovných ponukách alebo nám pošlite svoje dokumenty e -mailom na adresu lucia.mikulova@buducnost-zdravotnictva.com