Počuli ste už o Mozartovom meste? Poďte spolu s nami spoznať krásy rakúskeho mesta Salzburg. Mozartovo rodisko ponúka pohodu a výnimočné zážitky, ak ste milovníkom hudby, umenia a prírody, budete sa tu cítiť ako ryba vo vode!

Z Bratislavy do Salzburgu..

Salzburg je hlavným mestom spolkovej krajiny Salzbursko. Zo Slovenska to našťastie nemáme až tak ďaleko! Mesto je vzdielané približne 380 km z Bratislavy. Cesta autom trvá približne 4 hodiny, pohodlná je aj cesta vlakom. Mesto Salzburg má približne 150 000 obyvateľov a je štvtým najväčším mestom v Rakúsku. Na severozápade hraničí priamo s Bavorskom. Mestom preteká rieka Salzach, ktorá tvorí hranicu so susedným mestom Freilassing v Bavorsku. Salzburg je obklopený zelenými horami a z akéhokoľvek miesta v ňom máte možnosť vidieť vždy časť jeho krásnej prírody.

Na ľavom brehu rieky Salzach sa rozkladá Residenzplatz a v jeho okolí staré mesto, určené ako pešia zóna, s budovami zo stredoveku a z obdobia baroka. V meste dominujú siluety mesta, krásne kostoly, kláštory, zámky a paláce. Na druhej strane rieky je nová časť mesta z 19. storočia a jej súčasťou sú námestia Mirabellplatz a Marktplatz. Hovorí sa, že mesto Salzburg je javiskom sveta, pretože sa tu koná veľa operných, divadelných a hudobných festivalov a podujatí.

Salzburg je po Viedni najpríťažlivejším mestom v Rakúsku. Svoje si tu nájdu milovníci histórie, umenia, vyznávači dobrého jedla, piva aj obdivovatelia Mozarta. V roku 1756 sa tu narodil najslávnejší Salzburčan, hudobný skladateľ Wolfgang Amadeus Mozart, vďaka ktorému sa Salzburgu hovorí aj Mozartovo mesto. Najnavštevovanejší je žltý dom v centre mesta, kde sa Mozart narodil a žil. Mozartov rodný dom sa nachádza v centre mesta na ulici Getreidegasse 9. Stredobodom záujmu sú tu hlavne skladateľove originálne hudobné nástroje, listiny a rodinné portréty. Súčasťou výstavy je okrem iného aj expozícia bytovej kultúry vtedajšej doby. Hlavným predajným artiklom v Salz­burgu sú mozartové guličky. Mozartové guličky kúpite na každom rohu, túto maškrtu musíte určite ochutnať! 

Jednou z dominantných pamiatok mesta Salzburg je neprehliadnuteľná veľká pevnosť Hohensalzburg. Behom návštevy pevnosti si môžete prezrieť stredoveké mučiarne, oficiálne miestnosti, pevnovstnú vežu a múzem Rainer Museum, ktoré vystavuje stredové zbrane a mučiace nástroje. Pevnosť je ľahko prístupná pešo zo starého mesta. Zaujímavým kontrastom k strohej stavbe pevnosti je zámok Mirabell a jeho prekrásne záhrady so záhonmi plnými ruží. Zámok Mirabell a jeho záhrady sú preslávené široko-ďaleko a sú obľúbeným cieľom turistov i fotografov. Palác so záhradami a historické centrum mesta boli v roku 1998 zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Pokiaľ ide o Salzburskú kultúru a možnosti trávenia voľného času je príležitostí k vyžitiu viac než dosť. Čakajú na vás vzorne upravené cyklotrasy rôznych obtiažností, cesty pre pešiu turistiku, samozrejme taktiež dokonalé areály pre zimné športy a celé množstvo kultúnych a historických atrakcií. Zdrojom dobrej zábavy môže byť aj návšteva najstaršieho pivovaru v Salzburgu, podniku Augustiner Bräustüble. Varenie piva v meste Salzburg má dlhú tradíciu. Salzburské pivo má vynikajúcu kvalitu a aj ten najnáročnejší milovník piva si na nich zaručene pochutí. Aj Mozart si občas doprial dúšok čerstvo uvareného salzburského piva. Chutné víno môžete ochutnať vo vinnej pivnici Felsenkeller, vytesanej do skaly.

V Salzburgu je toho na spoznávanie naozaj veľmi veľa. Je plné života a príležitostí na skvelé zážitky. Vedeli ste o tom, že naši rakúski partneri sídlia priamo v Salzburgu? S nami máte možnosť spoznať rôzne zdravotnícke zariadenia priamo v meste a v jeho prekrásnom okolí. Spolupracujeme s regionálmi zamestnávateľmi a ponúkame vám tak množstvo zaujímavých pracovných ponúk. Kontaktujte nás, radi vám poskytneme informácie o aktuálnych pracovných ponukách.